Co se dělo v lednu

Protože zatím ještě není nový provozovatel kavárny, chodím do přízemí topit v krbových kamnech, aby v lednových mrazech nedocházelo ke škodám. Zahřeji se vlastně hned dvakrát,nejdří­ve štípáním dříví a pak teprve u kamen, občas mi někdo se štípáním dříví naštěstí pomůže. Podařilo se také zaizolovat zadní vchod do sklepení, aby tamtudy nevnikal do sklepení mráz.

Stále pokračuje hledání někoho, kdo by zajistil zámecké občerstvení a doufáme že se do jara najde, aby se mohla kavárna připravit na sezonu.

Pokračují přípravy na letošní ročník charitativní akce s pokusem o nový Český i světový rekord, zařizuje se vše potřebné a také se snažím zajistit tuto akci finančně. Je potřeba na ni najít opět sedm patronů,kteří by akci podpořili a vystoupili bez nároku na honorář, zatím je jistý jeden a hledám další. Výtěžek akce bude tentokrát pro sedm obyvatel domova pod hradem Žampach na pro ně nezbytnou asistenční službu, protože jsou odkázáni na vozík a pomoc druhých, aby mohli s asistentem na rehabilitační pobyt nebo si ho mohli prodloužit.

Pokus o vylepšení knoflíkového rekordu také úspěšně pokračuje, přihlásilo se už několik družstev z dětských domovů z různých míst republiky a připravuji novou výzvu, třeba se přihlásí ještě další děti i družstva dospělých. Nyní se zařizuje v Londýně přihlášení i k novému rekordu světovému, právě se o přihlášce jedná.

Při loňském ročníku Knoflíkiády bylo při aukci získáno přes 10 000 Kč pro speciální školu z Ústí nad Orlicí na novou keramickou pec,kterou škola moc potřebuje. Škole se od té doby podařilo získat i další prostředky a letos 3.2. jsem do školy přivezla dalších 5 000 Kč, získaných částečně při poslední zámecké akci Mystická noc a část jsem pro školu vydělala při prodeji dřevěných dekorací a výrobků chráněné dílny Ponny -Dekor.Nyní ško­le schází na zakoupení nové pece už jen kolem 9 000Kč, to už se rozhodně získat podaří a škola si pec bude moci konečně koupit.Děti jsou velmi šikovné a tvořivé, když jsem se byla v keramické dílně při návštěvě školy podívat, překvapilo mě co vše děti vyrobily, na přiložených fotografiích se i Vy na fotografie za školy můžete podívat.V Orlickém deníku vyšel o této návštěvě článek, třeba se najde někdo kdo šlole na pec chybějící částku přidá.

V lednu jsem také za pomoci moderátorky Věrky s dcerou a našeho zámeckého fotografa Jirky instalovali výstavku o Zámečku ve výlohách na poště v Lanškrouně, ve třech oknech si kolemjdoucí mohou prohlédnout histirii i současnost této barokní památky, a těší mě, když jdu okolo a vídím,jak si výstavku lidé prohlíží, že má úspěch.

Na sezonu se připravují další nové výstavy do zámecké věže, jaké, to zatím prozrazovat nebudu, ani další letošní novinky na které se mohou návštěvníci těšit.

Byla také vytvořena nová turistická vizitka Zámečku,která bude v prodeji od jara a návštěvníci si budou moci vlepit do Turistických deníčků i vizitku Nového zámku.Na její vzhled se můžete podívat ve fotogalerii k článku.

I nyní mají návštěvníci po telefonické domluvě možnost si Zámeček prohlédnout,pokud mají zájem, musí však počítat s některými omezeními prohlídky v období mimo sezonu.

                                                                                kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
7. 2. 2011 6:44

Komentáře

Jeden komentář

  1. vladimira richtarova

    ahoj savo mas email? ja na pocitaci moc neumim ale mohli bychom si prez nej psat nebo jeste lepsi telefonovat odepis rada bych se s tebou setkala uz je to devet let co jsme byli ve spitale a dnes mam narozeniny vladka

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.