Český rozhlas na Zámečku

Ve čtvrtek 10.6. Zámeček navštívil šéfredaktor Českého rozhlasu Pardubice Tomáš Klement, který si Nový zámek vybral do příštího dílu pořadu Toulky naší krajinou. Skoro dvě hodiny jsme procházeli zámeckou věží a sklepením, snažila jsem se aby vyprávění o historii i současném stavu a plánech do budoucnosti bylo pro posluchače co nejzajímavější. Trému jsem tedy měla obrovskou, ještě že mi někdy pomáhal otázkami, stejně jsem si v tu chvíli nevzpoměla na některé další zajímavé věci. Jak to nakonec dopadlo může každý posoudit sám, zhruba půl hodinový pořad se bude vysílat ve středu 17.6.začíná kolem 17hod. Kdo v tu dobu nebude mít možnost, může ho pak najít i s dalšími informacemi o tomto dílu pořadu na www.rozhlas.cz/pardubice. Tam je možno si celý pořad poslechnout případně prý to jde i stáhnout, podívat se na fotogalerii a přečíst doprovodný komentář.

Na Zámečku se dějí i další zajímavé věci, po letech konečně tento týden začaly přípravné práce na opravách přízemní místnosti kde by měla být vybudována zámecká restaurace. Vrcholí přípravy na festival Mirek 2. konaný 20.6.09, snažíme se všichni zajistit vše co je třeba aby byly vytvořeny pro účinkující,pos­luchače i návštěvníky co nejlepší podmínky, jak to je v současné době možné. Jsou zajištěny i 2 větší stany pro případ deště a spousta dalších věcí. Festival je pro dobrou věc, na podporu výcviku asistenčních psů,dva z nich by měli předvést několik ukázek z výcviku. Doufáme že by zrovna pršet nemuselo,ale v případě že by přece jen pršelo budou mít účinkující i návštěvníci možnost se schovat do stanů, pod různé plachty nebo i do zámecké věže.

Nově zřizovaná výstavka o drátenickém řemesle se utěšeně rozrůstá o další fotografie krásných výrobků současných výrobců, mistrů a členů cechu českých a moravských uměleckých dráteníků i ostatních šikovných lidí. Také se mi podařilo v knihovně umělecko-průmyslového muzea v Praze sehnat nějaké historické dokumenty i obrázky výrobků starých mistrů tohoto řemesla, je z nich vytvořena další část výstavky.

Doufáme že se příští týden vydaří a účinkujícím i návštěvníkům festivalu se bude na Zámeckém vrchu líbit. Zároveň se ovšem připravuje a dolaďuje program na další -hlavní- zámeckou oslavu zahájení 3 roku provozu Zámečku která bude v sobotu 4.7.09 V programu vystoupí například šermířská skupina Balestra, sokolníci budou předvádět se svými dravci ukázky jejich výcviku, přijede několik westernových jezdců a pro děti budou připraveny různé hry nebo soutěže. Přijede také umělecký kovář a členka cechu drátenického i další kteří návštěvníkům ukáží různé postupy výroby. Jakmile bude hotov podrobný informační letáček tak bude vložen na tyto i další informační stránky kde si jej zájemci budou moci přečíst.

Na obě akce, pobavit se,prohlédnout si Zámeckou věž i sklepení Vás srdečně zve

kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
13. 6. 2009 2:15

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.