Čerti a Mikuláš na Zámečku

13– Mikuláš s dětmi 

Kdo z dětí neumí básničku a zlobí, neměl by první sobotu v prosinci chodit v Rudolticích na Zámeček. Mohlo by se mu stát, že by ho ve sklepení čerti hodili do pytle.

V této předvánoční době se i letos mohli zájemci, kteří s dětmi sešli do sklepení ocitnout v “pekle“ s čerty a čerticí. Děti byly zapsány do „pekelné knihy hříchů“ a až když řekly básničku nebo říkanku a slíbily, že už zlobit nebudou byly čerty propuštěny. V jedné z místností v přízemí pak dostaly děti od Mikuláše s andělem sladkou odměnu. ¨Zážitky měly silné a opravdu upřímně při pohledu na několik čertů v setmělém sklepení rády slibovaly že už budou hodné. Říci básničku také nebyl lehký úkol při pohledu na řádící čerty, většině se to však úspěšně podařilo a mohly si jít za Mikulášem a andělem pro odměnu.

Několik větších „hříšníků“ čerti opravdu hodili do pytle a odnesli do zadního sklepení, a až když slíbili napravení hříchů tak byli propuštěni.

Pohled na čerty v rozsáhlém sklepním sále osvětleném svíčkami,loučemi a červeným světlem  zapůsobil podle zaslechnutých poznámek i na dospělé a dá se říci, že všichni, kteří se přišli podívat a jen dětí registrovaných v „pekelné knize“ bylo přes 40 si odpoledne s čerty na Zámečku a občerstvením v kavárně užili a už se prý těší na příště.

Provozovatelé kavárny kteří tuto akci pořádali také a společně s čerty jistě vymyslíme ještě vylepšení.

Přejeme všem krásné vánoce a hodně zdraví a spokojenosti v Novém roce a těšíme se na všechny, kteří se opět účastní dalších připravovaných akcí nebo přijdou na prohlídku.

Všichni provozovatelé i majitelé Zámečku

Krasava Šerkopová
6. 12. 2015 11:28

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.