„Strašidelná“Hradozámecká noc se líbila

V noci prvního září měli zájemci poprvé možnost prohlédnout si z třetího patra věže osvětlené okolí. Výhled na Lanškroun s nočním osvětlením stál za vyjití 110 schodů, které byly osvětleny svíčkami.

Zahájení v kavárně se účastnili kromě dalších hostů a sponzorů i Mgr Stanislava Švarcová, lanškrounská starostka,zas­tupitel obce Rudoltice pan Bednář i jeden ze dvou vlastníků Zámečku MgA P.Kokeš.

Na zahájení nechyběli fotografové a další zástupci medií i regionální televize Oik.Na úvod jsme se nejdříve ohlédli na uplynulých pět let provozu a zavzpomínalo se na to,co všechno se na Zámečku už dělo.To,že provozovat pouze napůl opravený objekt není jednoduché bylo všem přítomným jasné. Krátce hovořili i někteří z hostů,paní starostka i zastupitel z Rudoltic hodnotili to, že se Zámeček snaží po tolika letech ožít kladně, jako přínosné a pro obyvatele okolí i vzdálenějších míst vznikající další zajímavé místo k návštěvě.

Když se pak šlo na prohlídku, někteří návštěvníci žasli, jak místnosti a schodiště osvětlené pouze svíčkami působí úplně jinak než ve dne a vyvolává to romantickou náladu.

V prvním patře jsem přiblížila dalšími informacemi provoz Zámečku a z třetího patra byla krásná vyhlídka na okolí v nočním osvětlení i na vycházející měsíc.

Ti z návštěvníků, kteří se dostali na Zámeček poprvé měli hned nevšední zážitek a říkali, že se ještě přijdou podívat za světla aby si mohli prohlédnout i předměty ve věži vystavené.

 

Rozsáhlé zámecké sklepení bylo také osvětleno svíčkami víc než obvykle, jeden z návštěvníků do zámecké kroniky napsal, že to byla „strašidelná Hradozámecká noc“.

Při první prohlídce jsem mohla hostům,z nichž někteří na Zámečku ve sklepení ještě nebyli ukázat co vše se ve sklepení změnilo k lepšímu a rádi si hodili korálek pro štěstí k zámeckým skřítkům nebo si prohlédnout výstavu velkoplošných fotografií.

Po skončení prohlídky se hosté vrátili do kavárny a zatímco se s některými natáčely rozhovory ostatní si mohli dát občerstvení,výborné maso a další dobroty se stylovými názvy připravené provozovateli zámecké kavárny.

Rozhodně takováto akce nebyla poslední, příště se návštěvníci budou moci těšit na různá vylepšení,která budou po této úspěšné první zkušenosti pro ně na Zámečku připravena.

Během této akce si přišlo prohlédnout Zámeček v noci přes 120 návštěvníků, poslední přišel v půl šesté ráno, takovou účast jsme ani nečekali a zájem návštěvníků o noční prohlídku nás příjemně překvapil.

V září je možno si Zámeček ještě prohlédnout v pravidelné provozní době,ve středu odpoledne a o víkendech, na občerstvení je možno zajít mimo pondělí každý den od 14.00 hodin. Od začátku října bude prohlídka možná po telefonické domluvě na č. 776 642 277

 i v zimním období.

 

Krasava Šerkopová
4. 9. 2012 2:01

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.