„KNOFLÍKOVÁNÍ“ na Zámečku pokračuje

 

Navlékání knoflíků na nový Český a nyní už i úplně nový světový rekord úspěšně pokračuje

 

 Přihlásila se družstva z Dětských domovů i družstvo dospělých,Klub onkologických pacientů z Pardubic už prý navlékl přes 10 000 knoflíků.Je jich na pevný provázek skrz dirky potřeba navléknout co nejvíce, aby vznikl pořádný rekord,který jen tak někdo nepřekoná.

Z Londýna přišlo potvrzení pokusu o světový rekord a informace,že byla na navlékání knoflíků založena nová kategorie protože ani ve světě ještě nikdo knoflíky nenavlékal,jsme úplně první a rekord vlastně vytváříme pro všechny,kteří se ho potom mohou snažit překonat.

Lidé mi nosí a posílají volné knoflíky a ty zase mohu poskytnout všem kteří chtějí navlékat.

 

Do soutěží v navlékání knoflíků se zatím přihlásila družstva i z Dětských domovů, Dráčata z DD Litoměřice,Okurky z DD Znojmo,Človíčci ze stacionáře v Ústí nad Orlicí,knoflíky navlékají i děti z DDZŠ  z Kostelce nad Orlicí, družstvo Knoflíkáři z Náměště na Hané, Šikulové ze speciální školy v Ústí nad Orlicí, pro kterou začala sbírka na novou keramickou pec na lońské akci a nyní už se podařilo sehnat skoro celou částku a pec si škola bude brzy moci koupit.

Navlékají i klienti Domova pod hradem Žampach, pro sedm z nich bude výtěžek z aukce na letošní Knoflíkiádě.Na­vlékání je prý velice baví,říkali mi to když jsem se za nimi přijela podívat a bylo vidět jak velice se snaží i když jim to dá hodně práce.

 

  

 Pro koho bude sbírka při letošním ročníku Knoflíkiády

 

Protože letos při druhém ročníku charitativní akce Knoflíkiády se budou při aukci i jinak sbírat finanční prostředky na asistenční službu pro sedm klientů z domova pro osoby s kombinovaným zdravotním postižením pod hradem Žampach, zajela jsem do domova a díky pomoci vychovatelek se podařilo všech sedm klientů shromáždit a také vyfotit.Poprvé jsem se tak setkala se všemi,Romanem,Ja­nou,Markem,To­mášem,Jarosla­vem,Jiřím a druhým Jaroslavem a viděla jsem, že prostředky na asistenční službu opravdu potřebují. Když mají jet na rehabilitační nebo ozdravné pobyty pro ně nezbytné, musí je doprovázet asistent. Velice by mě potěšilo,kdyby se díky letošní sbírce podařilo pro každého klienta získat minimálně 11 000Kč, které by stačily na víc jak sedm dní rehabilitačního pobytu, doufám tedy že se podaří získat částku nejméně 77 000Kč.

 

 

Nový zámecký maskot –kominíček- přináší štěstí a pomáhá

 

Jsou to zase dvě sedmičky,protože jak se zdá,sedmička která od začátku provozu Zámeček provází bude asi opravdu šťastné zámecké číslo, tak aby sedmička provázela i letošní ročník Knoflíkiády, aby se nám také vydařil a hlavně splnil svůj účel. Maskotem letošního ročníku

 se stal kominíček, výrobek chráněné dílny Ponny Dekor z České Třebové, s kterou úspěšně spolupracuji od jejího založení a díky jejich výrobkům které prodávám získávám prostředky 

i na zimní provozní náklady Zámečku o který se jako kastelánka starám, ale protože nikdo mi náklady nehradí, ani na ně nepřispívá, tak se snažím získat prostředky jak to jde.

A při prodeji kominíčků a dalších pěkných výrobků té dílny se mi daří získat i příspěvky pro školu na novou pec.A také mi zákazníci nosí knoflíky na naše rekordy.

 

 

          Logo Knoflíkiády-zámecký knoflík

 

Logem se nemohlo stát nic jiného než knoflík, vítězové v soutěžích ho dostávají jako medaili.

Čtyři knoflíkové dirky symbolizují čtyři bývalé zámecké věže, jedna která zůstala je uprostřed.Sedm navlečených knoflíků symbolizuje sedm patronů kteří na akci vystoupí bez nároku na honorář i šťastné zámecké číslo sedm. Mašličky, kterými se svazují návleky k sobě jsou symbolem spojené pomoci a účasti dětí a všech kteří navlékají knoflíky z celé republiky.

 

 

         Patronů Knoflíkiády II bude opět sedm

 

 

Patrony, kteří přijedou na Knoflíkiádu mám zatím čtyři ze sedmi, 10 letého zpěváka Mirka Kaplana, který úspěšně vystoupil už na minulém ročníku, druhým patronem je juniorská úřadující mistryně světa v Bodyfitnes Jana Černovská, třetím patronem se stala oblíbená country kapela Makadam a čtvrtým patronem je úspěšná spisovatelka Irena Fuchsová z Kolína, která na Knoflíkiádě pokřtí svoji nejnovější knížku která vyjde v květnu s názvem „Když se řekne Fuchsoviny II“ a věnovala 10 svých knih do aukce. Do té přispěla i kapela Poutníci z Brna svými CD a i další slíbili přispět do aukce nějakým zajímavým předmětem,

 i Vilém Čok, který sice přijet nemůže, má vystoupení, ale do aukce přispěje. 

Michaela Dolinová také akci podpoří informacemi ve svém pořadu na radiu Regina a slíbila, že by přijela jako patron na příští ročník Knoflíkiády,2012 kte­rý by měl být zajímavý i tím, že se koná v době, kdy uplyne přesně 300 let od slavnostního předávání postaveného zámku knížatům Lichtenštejnským a tak by měla mít akce rozhodně co nejzajímavější program. 

 

           Stále se sbírají knoflíky

 

Čím více knoflíků se na Zámečku do konce května sejde tím lépe,každý může poslat knoflíky na tuto adresu: Krasava Šerkopová PO BOX 104 563 01 Lanškroun, 

Nebo je donést do lanškrounského Infocentra a drogerie u Strnadů, kde se také shromažďují knoflíky. Na Zámečku je přeberu a pokud někdo chce navlékat a nemá knoflíky, třeba dětský domov nebo škola tak mohu knoflíky poslat, soukromým osobám ne.

Ze všech knoflíků, navlečených i volných bude týden po Knoflíkiádě ještě v Pelhřimově na festivalu rekordů a kuriozit letos vytvořen další Český rekord. 

 

          Na Zámečku budou první svatby

 

Na Zámečku letos vstoupí do svazku manželského nejméně tři páry,které si vybraly Zámeček a jeho tajemné sklepení jako místo na svoji svatbu, potěšilo mě, že i přes to, že ještě zdaleka není opraven už začíná fungovat tak, jak by to mělo být a že může nabídnout mladým lidem zajímavé prostředí k tak důležitému a slavnostnímu životnímu kroku.

Budou to úplně první svatby na Zámečku, nikde jsem nenašla zmínku,že by se na Zámečku někdy v minulosti svatba konala, možné to ovšem je, dokumenty nejsou úplné.

 

     Zámeček se návštěvníkům líbí

 

Tato barokní památka měla v minulosti pohnutý osud, pronásledovaly ji požáry, nakonec z velkého a krásného zámku zbyla jen malá část, věž a část rozsáhlých sklepení, která stále ještě není zdaleka opravena, přes nelehké podmínky se však snažím připravit pro návštěvníky,kterých se od slavnostního zahájení provozu 7.7.2007 přišlo podívat už přes 

20 000 zajímavou prohlídku, různé výstavky a informace, které nikdy známy nebyly.

Podle ohlasů i zápisů v zámecké návštěvní knize je pro návštěvníky prohlídka zajímavá, mnozí se rádi vracejí podívat jak pokročily opravy a na nové výstavky a zajímavé informace.

Doufám, že se to nakonec přes všechny překážky podaří a Zámeček opraven bude a stane se z něj zajímavý turistický cíl který bude mít co návštěvníkům nabídnout.

 

                                                                                                  Krasava Šerkopová  5.3.2011

                                                                                                  

Krasava Šerkopová
7. 3. 2011 3:37

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.