Country odpoledne se vydařilo

Všichni, kteří mají rádi country si měli v sobotu možnost poslechnout vystoupení čtyř kapel. Jako první po zahájení vystoupila kapela Náhoda z Litomyšle, jejíž skladby se posluchačům velice líbily, jak jsem slyšela odpoledne od návštěvníků.Tato kapela věnovala do aukce zajímavou soupravu hodinek, pánské i dámské. Potom už předvedl své westernové umění Bleskový Jack se svým dámským doprovodem, divákům se jejich ukázky práce s lasem také líbily.Na podiu se zatím vyměnily kapely a konečně si na Zámečku na pořádném podiu zahrála kapela Ponny Expres z Řetové, která se vloni při velkém dešti,který nám první Country odpoledne doslova spláchl tísnila v prvním patře. Kapela posluchačům zahrála opravdu od podlahy.

Kdo měl zájem, mohl na prohlídku Zámečku, i když omezenou,se slevou, bez výkladu historie,někteří návštěvníci z daleka toho využili, ale většina poslouchala vystoupení.

Všichni si mohli pochutnat na grilovaných makrelách a dalších dobrotách nebo se občerstvit a posedět si v zámecké kavárně.

 

V delší přestávce před dalším vystoupením jsem návštěvníky pozvala na Knoflíkiádu,která se koná už tuto sobotu,21.8., vysvětlila charitativní účel této akce a popsala její program, který bude opravdu bohatý, a zajímavý hlavně pro děti, ani dospělí se jistě nudit nebudou.

Bleskový Jack vyzval návštěvníky aby si šli vyzkoušet co dokáží s lasem a bičem, děti i dospělí si to opravdu užívali, nejšikovnější dospělý účastník vyhrál zajímavou cenu.

 

Potom už jsme na Zámečku přivítali nejznámější účinkující, přijel František Nedvěd s členy své kapely, a přivezl mi jako všichni ostatní i předměty do aukce,která se bude konat při Knoflíkiádě. Kromě podepsaných CD a fotografií s jeho vlastnoručním podpisem věnoval také devět nádherných plyšáků, o které bude jistě velký zájem. Přivezl i sáček knoflíků pro pokus o rekord, děti je rády navléknou. Protože jsem měla pro Františka Nedvěda připravenou kroniku, do které se podepisují už tradičně všichni účinkující při akcích, chvíli jsem si s ním a členy kapely za podiem povídala, a vysvětlila na co přesně prostředky získané při aukci na Knoflíkiádě vlastně půjdou. Zaujalo je také, jak byl dříve Nový zámek vlastně velký a proč z něj zůstalo tak málo.

 

Potom už si všichni kteří se na vystoupení Františka Nedvěda těšili mohli vychutnat v jeho podání známé skladby, i dvě písničky na přání zahráli v druhé polovině zhruba hodinového vystoupení, při kterém si někteří posluchači i pěkně zatancovali.

Po vystoupení se s kapelou šli podívat do zámeckých sklepení, alespoň část jsme prošli a jako ostatní návštěvníky je velké prostory pod zemí překvapily.Všichni si také hodili korálek pro štěstí do našeho zámeckého pokladu. Jistě jim štěstí přinese.Bylo to velmi milé setkání a jeho uznání a podpora Knoflíkiády mě velice potěšily a doufám, že se ještě někdy setkáme, a já budu moci v klidu vychutnat známé country skladby v jeho podání.Druhý den mi v odpovědi na zprávu s fotkami a poděkováním i omluvou za různé organizační nedostatky napsal krásná slova, kterých si velice vážím, a jsem mu za ně vděčná.

 

Skupina Bleskováho Jacka své třetí vystoupení stihla těsně před setměním,a zase všichni museli obdivovat co vše se dá dokázat s lasem,bičem nebo pistolí.

Program Country odpoledne uzavírala královéhradecká kapela Doklobouku, kterou jsme měli možnost slyšet už na letošní Masopustní zábavě v Rudolticích­.Zahrála kromě jiného i oblíbené skladby ze svého druhého CD s názvem Po schodech z písku, na kterém je i erb Zámečku,a zpěvačka a textařka je vždy velice pěkně uvedla.Zahráli mi také ochotně píseň, ke které mám z mládí  zvláštní vztah a vzpomínky.Vys­toupení této kapely bylo krásnou tečkou za opravdu pohodovým odpolednem, kterému tentokrát počasí přálo.

 

Nyní už se všichni mohou těšit na sobotu 21.8., kdy na Zámečku při charitativní akci Knoflíkiádě proběhne také pokus o Český rekord, pod dohledem komisařky agentury Dobrý den i kamery se bude kontrolovat a měřit náš „knoflíkový had“.Nyní měří už 414.5 m a je na něm navlečeno 15 510 knoflíků, a jistě ještě o dost povyroste.

Na bohatý zábavný program od 9.00–21.00 hod, o němž jsou informace i v mediích Vás srdečně zve         k­astelánka Krasava

Krasava Šerkopová
18. 8. 2010 4:41

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.