Páteční Oldies Disco se povedla-ale skončila v nejlepším

Nestálé počasí letošního léta tento pátek 5.srpna vyšlo, teplý letní večer přímo vybízel k posezení a zábavě. Kdo se vydal na Zámeček, mohl si poslechnout hity 80. – 90. let v podání DJ Larryho. Občerstvení bylo zajištěno, otevřen byl i stánek pod věží a kavárna v přízemí. Všichni se dobře bavili, děti se v podvečer při hudbě vydováděly na prolézačkách a také si zatancovaly.

Po setmění navodilo příjemnou atmosferu i barevné osvětlení a rozproudila se příjemná zábava. Tím víc všechny přítomné i pořadatele mrze­lo, že na tuto akci, kterou pořádal nový zámecký hostinský p.Skalický bylo kvůli problémům s rušením nočního klidu a velkým hlukem v loňském roce při rockovém festivalu povolení pouze do 22.00 hodin a tak nezbylo, než pěknou a v klidu probíhající zábavu v tuto hodinu ukončit.

Bylo těžké vysvětlovat bavícím se návštěvníkům že protože v minulosti byly problémy je potřeba skončit jak bylo s obcí dohodnuto, i když se všichni chtěli ještě bavit ale jestliže chceme na Zámečku i nadále a v klidu pořádat zábavné akce, jinak to bohužel tentokrát opravdu nešlo. Každý komu se akce na Zámečku líbí a má zájem o jejich další pořádání si jistě najde možnost, jak svoji podporu vyjádřit, způsobů je dost a jakákoli podpora je pro nás důležitá, znamená to, že děláme něco,co se návštěvníkům líbí a to nás samozřejmě těší a budeme jen rádi, když se to dozví i ostatní.

Někteří návštěvníci odešli doslova naštvaní, těžko se jim vysvětlovaly důvody, my to chápeme, ale další porozuměli a pochopili nelehkou situaci pořadatele, který doplácí na něco, co se stalo před rokem a za co vůbec nemůže a zůstali a bavili se dál, jsme rádi, že zůstalo dost těch,kteří už se těší na příští takovou akci, která se připravuje na 26.8. a na  kterou se díky tomu, že nyní byly dodrženy podmínky povolení  jistě podaří prodloužit . Můžeme jen doufat, že i počasí bude za 14 dní opět přát a že se všichni, kteří se rádi baví při pěkné hudbě na Zámečku opět sejdou.

Podmínky, za kterých se já i hostin­ský snažíme po­řádat různé zábavné i charitní akce jsou opravdu ná­ročné a složitější než bývá běžné, přesto se snažíme jak je to možné udělat vše pro to, aby se na Zámečku návštěvníkům líbilo, jak při akcích,tak prohlídkách a doufáme, že to pochopí a přijdou se na Zámeček podívat i pobavit a rádi se budou vracet, jak často píší i do návštěvní knihy.

Nyní se už připravuje Country odpoledne, na kterém si kromě oblíbených kapel Fofr a Šutr zahraje i moderátor Jirka Hurych, snažím se na akci získat i koně, kteří by zase povozili děti, potíž je, že všichni majitelé koní mají v srpnu různé akce. Pro děti se připravují různé hry aby si mohly vyzkoušet svoji šikovnost a fantazii, jsou připraveny odměny a drobné dárky.

V rámci této akce bude probíhat opět aukce,tentokrát nebude písemná ale bude se opět vyvolávat,bude na to víc času mezi vystoupeními, dra­žit se bude i dřevěný obrázek podepsaný Dádou, nebo Martinem Dejdarem, různí pěkní plyšáci a další zajímavé předměty a výtěžek bude opět předán zástupcům domova pod hradem Žampach na asistenční službu pro jejich sedm klientů. Na otázku proč je příspěvek určen klientům kteří nejsou z Lanškrouna, kterou dostávám mohu jen odpovědět, že si myslím, že pokud někdo potřebuje pomoc je snad jedno, jestli bydlí v okolí nebo dál, nikdo z nás přeci neví, jestli se třeba po úrazu neocitne v podobné situaci a pak bude jistě rád, že se mu někdo snaží pomoci a nebude mu vadit, že není zrovna místní. Vzdálenost by vůbec neměla hrát roli pokud je třeba podat pomocnou ruku těm našim spoluobčanům, kteří ji potřebují.

 Pokud budu pořádat příští rok další ročník Knoflíkiády, bude nejlepší, když by výtěžek z akce nebyl už pro konkrétní osoby ale pro některé dětské oddělení okresní nemocnice na nějaký konkrétní přístroj vytipovaný lékaři oddělení. Zatím ale není jisté, a záleží to na mnoha okolnostech jestli příští ročník Knoflíkiády pořádat vůbec budu, i když má tato akce úspěch a pořádala bych ji ráda i příští rok.

Doufám,že se návštěvníkům prohlídka Zámečku i akce budou i nadále líbit a přijdou se podívat,pobavit i zavzpomínat do příjemného prostředí, které jak všichni doufáme se bude stále vylepšovat.

Krasava Šerkopová
6. 8. 2011 8:15

Komentáře

2 komentářů

  1. Verča

    Těšim se na DAlší..;)

  2. krasava

    To je fajn,Verčo, další má být v pátek 26.8.

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.